Reference

Zákaznické Reference

S Baronem po Alsasku - Proč jsme si vybrali autokaravan pro naši dovolenou?

Chtěli jsme mít především bezproblémové zázemí pro poznávající cyklozájezd francouzským Alsaskem. Chytré řešení obytného vozu nám umožnilo bezpečné uložení čtyřech jízdních kol, pohodlné spaní pro dva páry a nezávislost na kempech, apartmánech a počasí.

Půjčení obytného vozu od Autoskloteamu
Společnost autoskloteam jsme si vybrali pro zapůjčení autokaravanu, jelikož máme s nimi dobré zkušenosti a již i dobré vztahy při vyřizování výměny autoskel.  Známe tedy jejich služby a víme, že jim na spokojenosti zákazníků opravdu záleží. Samotné půjčení obytného vozu trvalo asi hodinu. Zaměstnanec firmy nám velmi ochotně vysvětlil prakticky vše, až jsme si říkali, že to nedokážeme pobrat. Bylo nám i nabídnuto, že nás přivezou či odvezou, jak budeme potřebovat. Pak jsme si s ním sedli do autokaravanu a udělali projížďku "pod dozorem". Složili jsme kauci a odjeli obytným vozem domů balit.

Jak se mi řídil autokaravan Baron?
Zprvu standardní problémy s tím, že spojka a plyn reagují jinak než u mého osobáku. Jakmile jsem dorazil a autokaravanem domů, byl jsem rád, že jsem zaparkoval a byl jsem mírně nervózní, jak to na dovolené zvládnu. Přeci jen jsme těch zastávek ve městech měli naplánováno taky dost.

Brzy ráno jsme vyrazili z Liberce po dálnici přes Prahu a Rozvadov na německé dálnice. Tedy minimální problém se řízením obytného vozu. Poměrně velmi rychle, několik km za Libercem, jsem zvykl na příjemný výhled z kabiny autokaravanu a pohodlný posez při řízení (takový ten kamioňácký). Na prázdné dálnci se jelo velmi hezky, bezstarostně a do 100km/hod byla spotřeba mezi 10-11l na 100km. V Německu jsem se občas svezl za kamiony a při rychlosti 90-100km/hod jsem se dostal na 8l/100 na 100km. Zkrátka ten odpor větru je znát, přesto je 130 koní autokaravanu Baron plně dostačující pro svižnou jízdu mimo dálnici.

Alsasko je typické malebnými historickými městečky s úzkými uličkami. Dostatečně velký rejt a přehled mi umožnil projet historickým centrem městečka Barru, kam jsem omylem zabloudil :-) Takže opravdu žádný problém a autokaravn jsem už měl opravdu pěkně v rukách. Když jsem obytný vůz vrátil a opět jsem sedl do svého osobáku, byl jsem doslova šokován, jak se špatně řídí - malý výhled, méně komfortní sezení a ruce zavěšené na volantu. Řekl jsem si: "zlatej autokaravan" a to mám auto střední třídy.

Zázemí obytného vozu Baron:
Nejvíce jsme ocenili velký prostor pro uložení našich jízdní kol. Nedokážu si představit nechávat jízdní kola na nějakém vnějším nosiči přes noc a na různých parkovištích. Úložný prostor autokaravanu je natolik velký, že se kola nemusnijak rozebírat či stahovat sedla. Jen naložit a jet. Tipoval bych, že se tam vejdou i dvě motorky.

Spolucestující v obytné části vozu přirovnávali cestování k vlaku. Pohodlná lavice, velké okno, stoleček, možnost si dojít na záchod, občerstvit se či si pustit za jízdy film.

Spaní v autokaravanu bylo velmi komfortní. Nejprve jsme se s maželkou obávali lést po žebříčku až nad samotnou kabinu, ale dvojlůžko zde bylo opravdu luxusní. Na druhém konci obytného vozu Baron nad úložným prostorem se spalo taktéž velmi komfortně. Při vaření jsme se holkám samozřejmě pletli a raději si pustili film, abychom jim vyklidili prostor :-)  Kuchyň v obytném vozu je perfektně zařízená - dřez, lednička s mrazákem, plynový sporák, asi 60cm pracovní desky a dostatek úložné prostoru.

Hodnocení dovolené s obytným vozem Baron?
Trošku jsme byli zaskočeni z průměrné spotřeby 10,6l/100km za celou dovolenou Alsaskem. Na druhou stranu jsme tuto informaci měli již od začátku při zapůjčení, že se spotřeba pohybuje od 10-15l. Zkrátka sebou taháta obývák a při stokilometrové rychlosti mu to už dává zabrat, není se čemu divit:-) Obytný vůz od Autoskloteamu byl prakticky ve 100% kondici, takže za 2000 najetých km se nevyskytl žádný problém a to jak z pohledu auta (olej, brzdy, motor, světla atd.), tak z pohledu zázemí (plynové bomby, voda, funkčnost veškerého příslušenství a vybavenost). Cena dovolené s autokaravanem vyšla na osobou velmi příjemně, jelikož oblast Alsaska umožňuje bezproblémové spaní mimo kempy. Cena nafty ve Francii je cenově výhodnější než v ČR :-) Vybavená kuchyň obytného auta nám umožnila minimalizovat nákupy v zahraničí a mohli jsme tak spokojeně jíst jako doma.

Chtěli bychom tímto velmi poděkovat společnost Autoskloteam za zapůjčení autokaravanu a tím i tedy krásnou a bezproblémovou dovolenou ve Francii - Alsasku.


Kontaktní formulář   (z kategorie: Reference)


Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Položky formuláře označené hvězdičkou jsou povinné (*)

+420 725 732 732